Zawody w Niedzicy

Opublikowane przez admin w dniu

24 lutego nasi zawodnicy wzięli udział w II Pucharze Ziemi Spiskiej i Podhala. Zawody zorganizowane zostały przez Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego w malowniczej miejscowości Niedzica. W imprezie tej wzięli udział karatecy z Małopolski, Podkarpacia oraz Lubelszczyzny.

Nasz klub reprezentowali : Maksiu Krzystyniak, Tosia Szczerba, Zosia Błaszczak, Julka Brzostowska, Filip Czuba, Nina Ziemianek, Madzia Rostowska, Kacper Kopera, Filip Nykiel, Karol Kubieniec, Gabrysia Wójcik, Antek Pysz, Marysia Pomprowicz i Zuzia Kurek.

Dla naszych zawodników był to pierwszy turniej w tym roku kalendarzowym. A dodatkowo pierwszy sprawdzian po otrzymaniu nowych stopni kyu, które dębiccy karatecy zdobyli podczas egzaminu 17 lutego. Duża konkurencja, wysoki poziom oraz „wskoczenie” do nowych grup po zmianie pasa powodowało, że dostanie się do strefy medalowej nie było łatwe. Na szczęście nasi karatecy spisali się znakomicie zdobywając, aż 7 medali. 

Medale w swoich grupach wiekowych zdobyli:

Tosia Szczerba – 2 miejsce 🥈, Maksiu Krzystyniak – 2 miejsce 🥈, Filip Czuba – 2 miejsce 🥈, Madzia Rostowska – 2 miejsce🥈(kumite), Antoś Pysz – 3 miejsce 🥉 , Nina Ziemianek – 3 miejsce 🥉 ( kumite) , Julka Brzostowska – 3 miejsce 🥉(kumite)

Kategorie: Info