Zakończenie roku 2023

Opublikowane przez admin w dniu

Rok 2023 był dla naszego klubu wyjątkowo dobry. Mimo trudności lokalowych udało się zorganizować 6 grup treningowych oraz wziąć udział w wielu wydarzeniach sportowych. Przez cały rok organizowane były również zajęcia dodatkowe. Zajęcia te przeprowadzone były w ramach zadania publicznego zleconego przez Burmistrza Miasta Dębica. W roku 2023 klub otrzymał od Miasta Dębica dofinansowanie na realizację zadania publicznego w kwocie 13 000  zł.  Środki te były przeznaczone między innymi na organizację wyjazdów na zawody sportowe, opłatę sali treningowej oraz zakupu sprzętów sportowych. 

W 2023 działo się wiele. Do najważniejszych wydarzeń należą:

Kurs Mistrzowski PZKT, na którym sensei Piotr otrzymał  z rąk Prezesa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wyróżnienie za całokształt pracy przez 40 lat na rzecz rozwoju karate tradycyjnego w Polsce. W marcu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie, do których przystąpiło ponad 70 osób.

18 marca nasi zawodnicy wzięli udział w VIII Międzynarodowym Pucharze Krakowa , gdzie zdobyli w sumie 8 medali.

Pod koniec marca przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli Zimowym Gasshuku w Zakopanem. Gdzie mieli przyjemność doskonalić swoje umiejętności w Centralnym Ośrodku Sportu Zakopane wraz z 250 karatekami z Polski i zagranicy.

W kwietniu zawodnicy z Dębicy wystartowali w QI Karate Cup organizowanym w Brzesku. Z zawodów tych przywieźliśmy aż 19 medali.

Następnym sprawdzianem dla naszych karateków był turniej w Bytomiu, gdzie wybrała się 7 osobowa ekipa. W XIV Otwartym Międzynarodowym Pucharze Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym Silesia Cup zdobyliśmy 4 medale. Co było niewątpliwie sukcesem biorąc pod uwagę liczbę startujących zawodników i dużą ilość klubów z Polski i zagranicy.

W czerwcu natomiast karatecy z grup dziecięcych (do 13 roku życia) wzięli udział w najważniejszej imprezie, czyli Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym organizowanym przez Polski Związek Karate Tradycyjnego w Kraśniku. Ta 3 dniowa impreza dla młodych sportowców okazała się bardzo szczęśliwa. W zawodach wystartowało 16 zawodników z Dębicy , którzy wywalczyli 10 medali. Nasi karatecy aż 4 razy stawali na najwyższym stopniu podium. Zdobyli też 2 srebrne i 4 brązowe medale. Wspaniała postawa naszych karateków, znakomite starty i wysokie lokaty sprawiły, że jako klub uplasowaliśmy się na III miejscu w Klubowej Klasyfikacji Medalowej.

Podczas wakacji prowadzone były „wakacyjne treningi karate” na których nie tylko doskonaliliśmy technikę, ale również rywalizowaliśmy ze sobą podczas meczów koszykówki.

Od września wystartował nowy sezon, utworzona została mała grupa początkująca. Nadal niestety musieliśmy trenować w 3 różnych salach udostępnianych przez MOSiR i 2 LO w Dębicy, co niewątpliwie utrudniało organizację zajęć. We wrześniu nasza zawodniczka Nina Ziemienek otrzymała stypendium sportowe z rąk Burmistrza Miasta Dębica, za wysokie wyniki sportowe.

W październiku wzięliśmy udział w Festiwalu Sportu organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pokazie karate wzięli udział starsi i młodsi zawodnicy naszego klubu. Dla niektórych był to pierwszy publiczny występ. Mimo to daliśmy radę i byliśmy jedną z najliczniejszych i najgłośniejszych grup, a nasz pokaz został nagrodzony dużymi brawami zgromadzonej na trybunach publiczności.

2 grudnia nasza 39 osobowa ekipa wspierana przez grono rodziców wzięła udział w VII Ogólnopolskim Turnieju w Nowym Sączu. Sam wyjazd z powodów dużych opadów śniegu stał pod znakiem zapytania, ale dzięki najlepszemu kierowcy (Panu Adamowi) dojechaliśmy do celu. A było warto, bo nasi zawodnicy na tym turnieju, aż 36 razy stawali na podium (zdobywając 14 pierwszych, 9 drugich oraz 13 trzecich miejsc).

Gdy wydawało się, że to już koniec dobrych wieści w połowie grudnia otrzymaliśmy informację, że remont na Hali przy Kościuszki dobiegł końca i możemy zacząć przygotowywać swoje Dojo.

Tak więc ten rok kończymy nie tylko z mnóstwem sukcesów na koncie, ale również ze świadomością, że od styczna wracamy na Dojo przy Kościuszki, gdzie będziemy mogli spokojnie trenować i przygotowywać się do zawodów.

Dziękujemy zawodnikom za zaufanie, cierpliwość, a przede wszystkim za ciężką pracę. Dziękujemy również wszystkim, na których zawsze mogliśmy liczyć. Rodzicom naszych karateków, Pani Dyrektor MOSiR , Pani Dyrektor 2 LO w Dębicy, Firmie Jarpol, Studiu Grafiki Medusa, Stacji Paliw Auto-Wit w Dębicy, firmie DEMA, naszemu najlepszemu kierowcy Adamowi oraz pozostałym osobom, które pomogły nam w realizacji naszych celów.

Bez Was nic by się nie udało.

Kategorie: Info