Podsumowanie roku 2022

Opublikowane przez admin w dniu

„Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.”

W piątek 30 grudnia odbył się wyjątkowy trening, na którym spotkali się karatecy ze wszystkich grup.
Był to znakomity moment na podsumowanie minionego roku oraz wręczenie klubowych nagród.

Rok 2022 to czas pełen sukcesów, wspaniałych sportowych chwil, ale też rozczarowań i niemiłych niespodzianek. Mimo, że nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem to możemy uznać go za bardzo udany.

Wzięliśmy udział w dwóch bardzo ważnych szkoleniach pod okiem najlepszych karateków w Polsce
i na świecie-  Kursie Mistrzowskim oraz Gasshuku. Nasi zawodnicy przystąpili do egzaminu na stopnie uczniowskie, który zdali bez najmniejszych problemów. Nasz klub za sprawą Karoliny Skiby, która otrzymała stopień 1 Dan wzbogacił się o kolejnego senseia.

W roku 2022 wzięliśmy udział w 6 imprezach sportowych, na których zdobyliśmy w sumie 62 medale.
Były to:

– Ogólnopolski Puchar Krakowa – sumie 6 medali (2 pierwsze, 2 drugie, 2 trzecie miejsca).

– Mistrzostwa Województwa Małopolskiego – 13 medali

– Silesia Cap Bytom – 4 medale ( 1 pierwsze, 1 drugie i 2 trzecie miejsca)

– Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym – 4 medale (Nina Ziemianek I m-ce, Zuzia Kurek II m-ce, Karol Kubieniec III m-ce, Kata drużynowe dziewczyn I m-ce)

– Puchar Świata w Karate Tradycyjnym – 3 medale-  I miejsce kata drużynowe dziewczyn (Nina, Madzia, Gabrysia), III miejsce kata drużynowe chłopców (Karol, Mikołaj, Filip) oraz indywidualnie Nina Ziemianek III miejsce w kata.

– Turniej Karate w Nowym Sączu – 32 medale (13 pierwszych, 8 drugich i 11 trzecich miejsc)

W roku 2022 musieliśmy (w związku z remontem hali, na której jest nasze dojo) przeprowadzić się do innej sali. Kiedy już wydawało się, że wszystko udało się zorganizować i możemy spokojnie brać się do pracy, nastąpiła niemiła niespodzianka. Kolejna przeprowadzka, szukanie nowego miejsca, dogranie planu zajęć. Nie było to łatwe, ale się udało. Od września utworzone zostały, aż dwie nowe grupy treningowe. Zainteresowanie nowych osób i chęć przyłączenia się do naszej karateckiej rodziny, w tym trudnym dla klubu czasie dodawała nam chęci i motywowała do pracy.

Dziękujemy osobom, dzięki którym to wszystko się udało. W szczególności naszym zawodnikom, którzy nieustannie mają chęci i czas, aby rozwijać w sobie pasje. Dziękujemy za to, że wytrzymują z nami, chociaż nie jest to łatwe, starają się sprostać naszym oczekiwaniom, mimo że stawiamy poprzeczkę bardzo wysoko. Dziękujemy za to, że gdy my mamy gorszy dzień to potraficie nas zmotywować, rozbawić i sprawić, że odnajdujemy siłę.

Rodzicom naszych karateków serdecznie dziękujemy za wspieranie naszych działań i zaufanie jakim nas darzycie. Pani Dyrektor MOSiR, Pani Dyrektor 2LO w Dębicy, radnym miejskim: Pani Monice Gardule i Panu Piotrowi Michoniowi za pomoc w realizacji planów. Miastu Dębica za wsparcie finansowe, firmie Jarpol za pomoc w organizacji wyjazdów. Obserwatorowi Lokalnemu za to, że zawsze znajduje miejsce, aby opisać sukcesy naszych karateków.

Zgodnie z tradycją podczas podsumowania roku, na ostatnim treningu wręczone zostały Klubowe Nagrody Roku 2022.

Wyróżnienia te otrzymały osoby, które w ostatnich 12 miesiącach osiągnęły znakomite wyniki na zawodach krajowych i międzynarodowych oraz osoby, które swoją postawą, duchem walki, pasją są przykładem i inspiracją dla pozostałych zawodników. W tym roku przyznana została również jedna nagroda specjalna- za pomoc w realizacji planów oraz wsparcie dla zawodników.

Pozostali zawodnicy, którzy również dzielnie pracowali przez cały rok otrzymali słodki upominek, którego nazwy nie możemy zdradzić 😉

Wyróżnienia klubowe otrzymali :

NINA ZIEMIANEK

KAROL KUBIENIEC

MAGDALENA ROSTOWSKA

GABRIELA WÓJCIK

FILIP NYKIEL

MIKOŁAJ KRZYSTYNIAK

ANTONI PYSZ

HUBERT PYZIŃSKI

MATEUSZ PARYS

JÓZEF PODLASEK

Nagroda specjalna:

MARTA PAWEŁKO – TOKARZ – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Dziękujemy Pani Dyrektor za udział w naszej skromnej uroczystości klubowej.

Kategorie: Info